4 sierpnia 2019 r. Odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej.

W sobotę o godz. 17.00 wierni zgromadzili się bardzo licznie na cmentarzu grzebalnym, aby modlić się za spoczywających tu zmarłych. Pierwszą część nabożeństwa stanowił różaniec z wypominkami. W tym czasie dwóch kapłanów służyło w konfesjonałach. Następnie była sprawowana Msza św. przez ks. Proboszcza; kazanie wygłosił ks. Kazimierz Myszka. Trzecią częścią była procesja żałobna.

W niedzielę punktem kulminacyjnym była suma odpustowa, na którą przybył J.E. bp Mieczysław Cisło. Przed wejściem do kościoła dostojnego gościa powitała pani Lucyna Żelazna: Bogu niech będą dzięki za to dzieło, którego dokonaliśmy na chwałę Bożą i ku radości ludzkich oczu i serc. Prosimy, aby Ksiądz Biskup dokonał poświęcenia; prosimy również o modlitwę za nas i z nami, o Słowo Boże, o umocnienie nas w wierze na trudne czasy.
Następnie wszystkich powitał ks. Proboszcz zaznaczając: Szczególną okolicznością jest dziś poświęcenie przebudowanej wieży kościoła, zwieńczonej krzyżem, którego symbolikę można zamknąć w haśle: "Przez krzyż do nieba".
Pragnę podkreślić, że dzieło to zostało zrealizowane wyłącznie dzięki ofiarności i pracy mieszkańców i przyjaciół naszej parafii. Pracowaliśmy pod opieką Matki Najświętszej i bł. Władysława Gorala Biskupa i Męczennika.

Ks. Biskup podpisał dokument, odmówił modlitwę i pokropił wieżę wodą święconą. Wraz z Biskupem koncelebrowali: ks. Marcin Turowski i ks. Proboszcz. Po komunii zostały poświęcone wieńce dożynkowe. Uroczysta procesja eucharystyczna zakończyła liturgię odpustową.
W uroczystości brała udział orkiestra gminno-parafialna z Garbowa. Do uświetnienia obchodów przyczynili się radni, strażacy i schola dziecięca.

11 listopada 2018r.

Dziś minęło 100 lat od chwili gdy po latach zaborów i nieobecności Polski na mapie Europy odzyskaliśmy niepodległość. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów - niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków - nasz kraj odzyskał suwerenność.

Wspaniale się złożyło, że ta piękna rocznica zbiegła się z dniem, w którym ks. proboszcz Wojciech Różyk oficjalnie ogłosił zakończenie prac związanych z przebudową wieży naszej świątyni. To niełatwe przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki wspólnemu wysiłkowi parafian. Teraz, jadąc przez Starościn, już z daleka wszyscy mogą podziwiać piękny i nowoczesny krzyż na wieży kościoła.

Przyjdź do Źródła. Rekolekcje dla spragnionych - Starościn 5-7.05.2017 r.

"Jeden zakręt, drugi, trzeci, las, jakby park pośrodku którego stał przepiękny i niemały kościół w Starościnie. GPS dał sobie radę bez problemu z odnalezieniem tego miejsca, a dzięki otwartości i anielskiemu wręcz uśmiechowi ks. dr Wojciecha Różyka - proboszcza parafii Matki Boskiej Anielskiej my odnaleźliśmy się w niej natychmiast." /.../ Link do całej relacji z rekolekcji

Pozostałe wydarzenia