Uroczystości odpustowe ku czci Św. Mikołaja

W niedzielę, 7 grudnia 2014r., zakończyły się uroczystości odpustowe ku czci Św. Mikołaja. Niezwykłe przeżycia w trakcie rekolekcji adwentowych oraz corocznego już spotkania dzieci ze Św. Mikołąjem zwieńczyła uroczysta Msza Św. z udziałem abp Stanisława Budzika, który poświęcił odrestaurowane, przez Panów Henryka Zdunia, Jacka Bęsia i Roberta Celeja, organy. Po uroczystości na instrumencie, który milczał niemal 30 lat zagrano koncert. Dzięki uprzejmości Pana Tomasz Jurowicza możemy zobaczyć nagranie z uroczystości wraz z całością koncertu organowego.

Odpust Matki Bożej Anielskiej

3 sierpnia 2014 r. przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Anielskiej z uroczystą procesją podczas Sumy odpustowej.

Pielgrzymka na Jasną Górę

28 czerwca 2014r. odbyła się parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Po przybyciu na miejsce uczestnicy wyjazdu udali się na Mszę Świętą, w kaplicy Cudownego Obrazu, koncelebrowaną przez naszego ks. proboszcza. Następnie pielgrzymi udali się na wspólne nabożeństwo drogi krzyżowej, po czym mieli czas wolny, w trakcie którego mogli zobaczyć m.in. Skarbiec i Salę Rycerską, czy też wejść na wieżę.

Pielgrzymka Ministrantów do Wąwolnicy 2014

14 czerwca 2014r. ministranci z naszej parafii udali się na pielgrzymkę do Wąwolnicy. Po procesji ze śpiewem, z Kębła do bazyliki w Wąwolnicy, ministranci uczestniczyli we Mszy Św. odprawianej przez ks. abp. Stanisława Budzika. Następnie, zregenerowani porcją bigosu, ruszyli by skorzystać z przygotowanych atrakcji: kul do ,,chodzenia'' po wodzie, monocykli, ringu bokserskiego, ścianki wspinaczkowej, strzelnicy i wielu innych obiektów.

Pozostałe wydarzenia